3 mm akciğer nodülü nasıl tedavi edilir

Yorum yapılmamış Share:

1. Akciğer nodülünde tedavi olmadan büyürsem ne yapmalıyım?
Takip -UP da bir tedavidir. Şimdi nodülleri tedavi etmenin bir yolu yoktur. Tek yol onu kaldırmaktır. Bu nedenle, takip -up, kontrollü bir süre içinde büyüdüğünün ve varsa, rezeksiyonu düşünün. Tabii ki, tedavi fırsatını kaçırmanızı sağlayacak hiçbir doktor yok ve iki yılda bir. Çoğu 3 ila 6 aydan 1 yıla kadar.
2. Çapı yaklaşık 3 mm olan küçük yapraklı yapraklı bir nodülün fiziksel muayenesi ve sınır açıktır. Bununla başa çıkmanız mı gerekiyor? Teşekkürler!
Merhaba, akciğerlerdeki nodüllerin hacmi çok küçük ve karakteristik olmadığı için, belirlenmesi genellikle zordur. Çoğu düzenli inceleme ile değerlendirilir. Nodüllerin çoğu lifli sobalar veya enflamatuar nodüllerdir ve tümörlerin erken lezyonları olabilir, ancak sizin gibi şeyler iyi huylu olmalıdır. Gelecekte gözden geçirmeye dikkat edin.

Akciğerlerde nodül varsa ne yapmalıyım?
Akciğer nodülleri akciğerlerin çok yaygın bir semptomudur. Günümüz hayatında, akciğer nodülleri birçok insanın kalp hastalığı haline gelmiştir ve pulmoner nodüllerin prevalansı da yıldan artar. Artık akciğer nodülü olan çok sayıda insan var, esas olarak aktif olarak fizik muayene taraması yapan kişi sayısı ve şimdi enstrümanın pulmoner nodülleri tespit etmek için çözünürlüğü de arttı ve akciğer nodüllerindeki kişi sayısı İyice anlaşıldı. Akciğerlerimin nodülleri olduğunu keşfettikten sonra ne yapmalıyım? Üç milimetre akciğer nodül tehlikesi var mı? Daha sonra, Guangdong İl Hastanesi Baş Hekim Yardımcısı Tong Xiaoping’den ilgili soruları cevaplamasını istemek istiyorum.

Akciğerlerde nodüller varsa ne yapmalıyım?

Akciğerlerde nodülü olan hastalar zaman içinde tıbbi tedavi görmelidir. Her şeyden önce, panik yapmak zorunda değilsiniz, ancak durumu görmezden gelemezsiniz. En kısa sürede uzman hastanenin solunum veya torasik cerrahisine gitmeniz önerilir. Uzman, denetim yöntemini ve tedavi planını nodül formu, boyutu ve değişim eğilimi ile belirleyecektir. Gerekirse, nodüllerin doğasını daha fazla netleştirmek ve tedavi planını belirlemek için korteks akciğer biyopsisi veya balgam bakteriyel muayenesini benimseyebilirsiniz.

3mm akciğer nodülü tehlikeli mi?

3mm akciğer nodülünün tehlikeli olup olmadığı durumun değişikliklerine ve risk faktörlerine bağlıdır. 3 mm’nin altındaki nodüller küçük nodüllerdir. Küçük nodüllerin panik yapması gerekmediğini bulan hastalar. Düzenli incelemeler ve izleme nodülleri durumu etkili bir şekilde kontrol edebilir. Sigara içenler, 40 yaşın üzerinde olanlar ve aile tümör öyküsü olanlar gibi çoklu risk faktörleri olan hastalar için dikkat etmeleri ve takip etmeleri gerekir.

Hasta akciğer nodülünün büyüdüğünü fark ederse, paniğe gerek yoktur, sadece cerrahi rezeksiyon yapmanız gerekir. Mevcut akciğer nodül cerrahisi minimal invaziv bir ameliyattır. Ameliyat sonrası akciğer fonksiyonu üzerindeki etki nispeten küçüktür. Genel olarak, ameliyattan üç ay sonra normal olarak çalışabilir ve çalışma yapabilir. Nodüllerin pozisyonuna ve boyutuna bağlı olarak, akciğer nodül cerrahisi pulmoner lob rezeksiyonu, pulmoner kesit rezeksiyonu, alt bölüm rezeksiyonu, kama rezeksiyonu vb. Bazı hastalar ameliyattan sonra yerinde yerinde akciğer nodüllerinin patolojisini bulacaktırKanser veya mikro kanserin enfiltrasyonu konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Akciğer nodülünün gelişiminde in situ kanseri ve mikro ile enfiltrasyonlu kanser çok yüksektir, bu da temelde hastanın normal sağkalımını etkilemez.
3, 2 mm akciğer nodülleri, nasıl tedavi edilir
Göğüsteki nodüllerdeki değişiklikleri geçirir ve gerekirse, pulmoner nodül delinmesinin net bir tanısı olabilir
Fudan Üniversitesi Onkoloji Hastane-radyasyon Tedavisi olabilirsiniz. Departman-Zhao weixin endikasyonları

1. Düzenli olarak gözlemlemeniz gerekir. Küçük nodüller u003c5mm çapında nodüller için düzenli olarak gözlemlemeniz gerekir. Erken gözlem, düzenli olarak gözden geçirilmesi önerilir. 3-6 ay. Düzenli bir incelemeden sonra, nodüller önemli ölçüde değişmediyse, üç yıllık gözlemden sonra, 6-12 aylık düzenli incelemenin yapılması önerilir;
2. Gözlem sürecinde, nodüllerin önemli ölçüde olduğu bulunmuştur. Artmış veya malign bir kısırlık var. Performans. Örneğin, katı malzemelerde önemli ölçüde artan belirgin bölümler veya plevral vb. Gibi hoş özellikler vardır. Aktif olarak cerrahi tedavinin önerilmesi önerilir. Şu anda, nodüllerin cerrahi tedavisi genellikle nispeten büyük merkezi hastanelerde kullanılmaktadır. Bu nedenle travma nispeten küçüktür, ameliyat sonrası iyileşme nispeten hızlıdır ve uzun vadeli prognoz etkisi daha iyidir. Erken akciğer kanserinin özet bir nedeni gibi, uzun süre beş yıllık sağkalım oranı, toplam sağkalım oranı nispeten yüksek, yaklaşık%80, özellikle adenom benzeri adenom benzeri hiperplazinin çoğalması. Bu beş kişilik sağkalım oranı nispeten daha yüksek, yaklaşık%95, hatta%100.
4. Akciğer nodülünde, birkaç ay 3 mm’den 9 mm’ye yükseldi. Ciddi mi?
Hızlı büyüme hızına sahip nodüller önce malign tümörleri hariç tutmalı ve sonra iyi huylu olmalıdır.

Cam nodül, eğer malign ise, eski bir sigara içen olmadığı sürece çok hızlı büyüyemez. Katı nodül, çok hızlı büyüyen, sadece küçük hücreli akciğer kanseri olan malign tümörlere ulaşabilir. Yani genel olarak, iyi huylu olma olasılığı.

Ama en kötü sonuçları göz önünde bulundurmalıyız! Bu yüzden iki durumu dışlayın: hızla büyüyen kısır taşlama cam nodülleri ve hızla büyüyen katı küçük hücreli akciğer kanseri.

Hızla büyüyen bir cam nodülü olan hızla öğütme cam nodül 5 mm’den azdır. Düşük riskli bir nodüldür ve büyümenin çoğu çok yavaştır. Bu nedenle, her yıl gözden geçirilebilir. Çoğu onlar iyi huylu. Bununla birlikte, ülkemizde birçok sigara içen var,

Bazı sigara içenlerin aşındırıcı cam nodülleri de hızla büyüyebilir.

Bu, Shandong Kanser Hastanesi’nden Profesör Huang tarafından paylaşılan bir durumdur. Eski sigara içenlerin 5 mm’den daha az taşlama cam nodülleri vardır. Bir yıl, nodüller Birkaç kez arttı ve kapsamlı transfer meydana geldi:

Bu onun PET-CT görüntüsü, sarı yüksek kalınlıkta toplantılar Metastazlı lenf düğümleri ve adrenal metastaz ve ameliyat şansı yoktur.Bu nedenle, akciğer nodülünün, özellikle eski sigara içenler, özellikle eski sigara içenler için daha kısa bir aralığımız var.

Küçük hücreli akciğer kanserinin hızlı büyümesi hızla büyür ve hacim çifte sadece 30 ila 60 gündür. İlk günlerde, dikkat çekmek için katı bir sub -nodül olarak tezahür edilebilir! Çünkü sınırlı süre cerrahi rezeksiyon ile iyileştirilebilir.

Daha sonra yukarıdaki iki durum daha aşırı ve nadirdir ve daha yaygın olan, konakrobakteriler, tüberküloz topları vb. Dermatoloji ile.

Tıpta, akciğer nodülü tarafından elde edilen çaptan elde edilen çap çeşitli tiplere ayrılmıştır:

1. Küçük nodüller: çapında 5 mm’den az;

2. Küçük küçük, küçük nodül: çap 5 mm’den büyük, 10 mm’den az;

3. Nodül: çap 10 mm’den büyük, 30 mm’den az;

3, Nodül sobası: yumru olarak da bilinir, çap 30 mm’den büyüktür, çap 30 mm’den büyüktür, çap 30 mm’den büyüktür. Kıskançlık olasılığı yüksektir.

Akciğer nodülü bulmak, aynı olup olmadığını veya dağılımına bağlı olup olmadığını görmek değil, nodüllerin özelliklerini analiz etmek ve malign malign’i yargılamak için bir solunum veya torasik cerrah bulmaktır.

Bu nedenle, tıbbi tanımdaki “küçük nodül”, elbette neredeyse aynı çaplı bir tanımdır.

Burada ve sadece çap, 6 ~ 8 mm akciğer nodülleri açısından başka olasılıklardan bahsetmemek gerekirse, 3 ay sonra gözden geçirilmesi önerilir. Eğer artış yoksa, 6 ay gözden geçirilecektir. Artış yoksa, yıllık inceleme; akciğer nodülü 8 mm’den büyük, PET-CT muayenesinin kontrol edilmesi önerilir. Pulmoner dikenli biyopsi veya cerrahi rezeksiyon.

Pulmoner nodül hastalığı, nedenin belirsiz bir nedenidir ve bir granülasyon hastalığıdır. Genellikle hastanın insan vücudunun problemlerin olmasına neden olabilir. ve daha sonra hastanın tüm normal günlük yaşamıyla ilgili sorunlara neden olur. Bu nedenle, yaşamın ortasında nodüler hastalıkları olan hastaların makul bir şekilde rahatlamaları ve daha sonra pulmoner nodül hastalığı problemleri problemini rasyonel olarak kontrol etmeleri gerekir. Problemin önlenmesi. insan vücudundaki diğer hastalıklara neden olan, fiziksel ve zihinsel sağlıklarını etkileyen dul hastalığın.

Doktor

9 mm akciğer nodülünün nispeten büyük bir nodüldür. Hasta nodülün çapının 9 mm olduğu tespit edildiğinde, daha fazla incelemenin gerekli olması gerekir. bundan kaçınmak için yapılmalıdır. Nodül kötü değişir. Nodül 9 mm, hastanın akciğerlerinin normal çalışması üzerinde küçük bir etkiye sahiptir, bu nedenle başka semptomlar olmadığında genellikle göz ardı edilebilir. Bununla birlikte, birçok hasta şu anda yaşadığı ve düzensiz diyet yaptıkları için bir düğüm yapacaklarFestivalin alanı daha da genişletildi, bu nedenle kötülük oranı artacak. Hastalar tozla temastan kaçınmak için onları korumalıdır.

Doktor

9 mm akciğer nodülünün gerçek duruma göre cerrahinin gerekip gerekmediğine karar vermesi gerekir. Genel olarak, 10 mm’den fazla olan akciğer nodüllerinin cerrahi için cerrahi gerekir Rezeksiyon. Şu anda, gelişmiş olanlar şu anda ilerlemiştir. Görüntüleme muayeneleri küçük bir nodülde bulunabilir. Bu nodüllerde, malign tümör hücreleri gizleniyor olabilir. Bu nedenle, akciğerlerde bir nodül bulan bazı insanlar çok streslidir. I Akciğer kanserine sahip olabileceklerini ve cerrahi rezeksiyon yapmaları gerektiğini hissedin.

Doktor

Sağlıklı bir insan vücudu kontrol edildiğinde, % 10’u küçük akciğer nodülleri, semptom yok, tüm nodüllerin ameliyat olması gerekmediğini görecektir. Nodülleri kesmek istiyor musunuz? Nodülün boyutuna ve şekline ve takip süresindeki değişikliklere göre belirleyin ve doğru zamanda gözlemlemeyi veya ameliyat yapmayı seçin.

Doktor

Akciğer nodülleri olan hastalar sigarayı bırakmalı, uzun süre rahatsız edici gaz koklamamalı ve diyette vitamin ve protein açısından zengin yiyecekler yemelidir. Örnek, insan vücudu için yeterli beslenme sağlayabilen yağsız et, yumurta, balık, süt, vb. Hastalıkların tedavisi için de yararlıdır.

Spesifik bir lezyonun boyutuna bakmak. Malign tümörler genellikle çift zaman yaklaşık iki ay, 40 günden 60 günden daha fazladır. Daha sonra iltihap çok hızlı bir şekilde değişecek ve birkaç gün içinde değişebilir. Sonra iyi huylu bir nodül var. Değişim süresi genellikle yıllık kayıtta, bir veya iki yıl olabilir. Bu, nodül iyi huylu ve malign arasında ayrım yaptığımız çok önemli bir semboldür.

Akciğer nodülü büyümezse, hala güvenlidir. Açıkçası büyürse, o zaman yanılamaz ve doktorun tedavi planına karar vermesine izin veremez. Doktoru dinlemek yanlış olmayacak. Nodülleriniz açıkça büyümüştür. Hala küçük olmalarına rağmen hemen tıbbi tedavi görmelidirler.

Previous Article

Kilo Verme Nasıl Kilo Kaybı Nasıl Kullanılır

Next Article

Patates ununun besin değeri