Akciğerlerde nodül nedir

Yorum yapılmamış Share:

1. Akciğerlerdeki hastalık nedir?
Durum Analizi:
Akciğerlerdeki özetlenen nodüller iltihap, hiperplazi veya tümörler olabilir. BT’nin güçlendirilmesi, malign tümörlerin tanımlanmasına ve ortadan kaldırılmasına elverişlidir
Görüşler: Akciğerlerdeki küçük nodüller iltihap, hiperplazi veya tümörler olabilir. BT’nin güçlendirilmesi, malign tümörlerin tanımlanmasına ve ortadan kaldırılmasına elverişlidir
2. Akciğerlerde neye dikkat edilmelidir
Akciğerlerin bir özeti olan hastalar normal hastanelerde normal hastanelere dikkat etmeli veya -up -up -up -up -up -up. Akciğer nodülünün akciğer nodüllerini takip ederse aşağıdaki değişikliklerle takip edilirse, daha iyi huylu pulmoner nodülleri düşünün: Kısa vadede lezyonun dış özellikleri açıktır, yaprak veya çok derinlik yoktur, kenarlar Hafif veya bulanıklaşın ve yoğunluk düzgün veya soluktur. Yoğunluk artmadığında, lezyon azalır veya kaybolur. Lezyon hızla artar ve artış süresi 15 günden azdır. Katı nodül lezyonları iki yıldan fazla bir süredir hala stabildir.
Akciğer nodülünün takipte aşağıdaki değişiklikleri varsa, daha kısır akciğer nodüllerini düşünün: 1. Artan çap, çift zaman tümör büyüme kurallarını karşılar; 2. Lezyonları ve gerçek bileşenleri stabil veya genişletir; üçüncü, üçüncü, üçüncü, üçüncü, üçüncü Lezyon azalır, ancak gerçek bileşenler veya katı bileşenler artar.
Hastalığın önlenmesi, yani akciğer kanserinden önce bazı önleyici önlemler almak istiyoruz. Bu tür önlemleri birinci düzey önleme olarak adlandırıyoruz. İlk ne? İlk kişi sigarayı yasaklamak ve ikincisi emmektir İkinci kategori, hava kirliliğinin solunmasını azaltmaya ve çevreyi korumaya çalışmaktır; üçüncü kategori mesleğin önlenmesidir. Meslekte biraz zarar vermek için bir maske takmak; akciğer kanserini önlemek.

Sağlık bilimi sadece referans içindir

Şu anda bir akciğer nodülü vardır. Şu anda, spesifik nodüllerin doğasını daha fazla araştırmak gerekir. İncelemenin sonuçlarına göre, hedeflenen daha fazla tedavi gerçekleştirilir. Daha sonra iltihaplanma neden olabilir veya tümörlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, şu anda yapmanız gerekenlerin klinik olarak birleştirilmesi ve yargılanması gerekmektedir.

Durum analizi: Pulmoner nodüler hastalık bir zamanlar bilinmeyen bir anormal yanıt hastalığı olan sinom olarak biliniyordu. Patolojik değişiklikler, tüm vücudun tüm organlarını istila edebilen, ancak lenf düğümlerini, akciğer, karaciğer, dalak ve cilt vb. Bazı vitaminler tarafından uygun şekilde desteklenen yüksek kaliteli protein gıdaları içerir. Deniz salatalık veya yüksek proteinli gıdalar alınabilir. Sigara içmek, alkolden vazgeçmek veya içmeyi kısıtlamak, psikolojik dengeyi korumak için zihinsel stresi azaltır.
3. Akciğerlerin bir özetinin nesi var
1. Düzenli olarak gözlemlemeniz gerekir. Küçük nodüller için u003c5mm çapında bir nodüldür. Düzenli olarak gözlemlemeniz gerekir. Erken gözlem, bu 3-6 ay boyunca düzenli inceleme yapılması önerilir. Düzenli bir incelemeden sonra, nodüller önemli ölçüde değişmediyse, üç yıllık gözlemden sonra, 6-12 ay boyunca düzenli inceleme yapılması önerilir;
2. Gözlem süreci sırasında, nodüllerin önemli ölçüde genişlediği veya kısır performans olduğu bulunmuştur. Örneğin, katı malzemelerde önemli ölçüde artan belirgin bölümler veya plevral vb. Gibi hoş özellikler vardır. Aktif olarak cerrahi tedavinin önerilmesi önerilir. Şu anda, nodüllerin cerrahi tedavisi genellikle nispeten büyük merkezi hastanelerde kullanılmaktadır. Bu nedenle travma nispeten küçüktür, ameliyat sonrası iyileşme nispeten hızlıdır ve uzun vadeli prognoz etkisi daha iyidir. Erken akciğer kanserinin özet bir nedeni gibi, uzun süre beş yıllık sağkalım oranı, toplam sağkalım oranı nispeten yüksek, yaklaşık%80, özellikle adenom benzeri adenom benzeri hiperplazinin çoğalması. Bu beş kişilik sağkalım oranı nispeten daha yüksek, yaklaşık%95, hatta%100.

Birçok tür kronik inflamasyon, tümör vb. Meme kanseri öyküsü olan hastalar, meme kanserinin akciğerlere metastaz olup olmadığına dikkat etmelidir.
4. Akciğerlerdeki bir özetin nedenleri nelerdir

Durum Analizi: Merhaba! Akciğerlerde tüberküloz ile enfekte olmuş eski lezyonlarda görülebilen ve akciğer kanseri ve pnömokoniyoz gibi hastalıklarda da görülebilen küçük nodüller vardır. Rehberlik: Tanı ve hedefli tedaviyi yapmak için klinik belirtilerin birleştirilmesi ve göğüs x -ray, PPD testleri, tümör logo testi, vb. Gibi ilgili laboratuvarlarla kontrol edilmesi önerilir.

Merhaba, akciğerler
Küçük nodüller
, Korkarım
Kronik Pnömoni’den kaynaklanıyor
Olumsuz reaksiyonlardan sonra veya kronik tüberküloz iyileştikten sonra oluşan eski lezyonlar. Geçici olarak başka rahatsızlık veya anormal semptom yok
. Endişelenmeyin
. Günlük ayarlama ve düzenli inceleme için iyi bir iş yapın.

Previous Article

Kırmızı kızartma balıkları nasıl yapılır?

Next Article

Geleneksel Çin Tıbbı hareketinin dinamik ve statik kombinasyonu için ilkeler vardır