Havuçları almak ne kadar sürer?Kaç gün turp seçebilir?

Yorum yapılmamış Share:

Turşu turp, evde turşuda veya süpermarketlerde satın almada daha yaygın olan bir meze. Birçok insan kafası karışmış, turşu yemek yemek ne kadar sürer? Hakkında, turp yemenin ne kadar sürmesi gerekiyor? Kaç gün turp seçebilir? Sana tek tek cevap vereceğim!

Yem için turp almak ne kadar sürer. Genel olarak konuşursak, turp güneşli olduktan sonra kavanoza koyun ve marine edin. Yaklaşık bir gün içinde yenebilir. Her zaman, zaman farklı olduğu için, turşunun tadı farklıdır. Ne kadar uzun olursa, daha yumuşak olabilir, erken kadar gevrek değil.

Turşu turp birkaç gün boyunca yenebildiğinde, turp güneşli olduktan sonra, belirlenen kavanozda marine edilebilir. Genellikle, sadece bir gün boyunca marine edilmesi gerekir. Çok düşüktür. Turşu alırsak, o zaman marine edildiğinde 2-4 gün sürer. Marine edilmiş farklı zamanımız nedeniyle, gelişmiş turp da farklıdır. Turp daha yumuşak hale gelecektir.

Turşu turp önlemleri tuzla marine edildiğinde, kısa sürede sadece 2 saat sürer. Daha uzunsa, yaklaşık 4 saat boyunca toplama süresini almanız önerilir, bu da arkada marine edilmiş havuç. tadı daha iyi. Temel olarak turp kesildiğinde, çok ince kesmeyin. Sırtını sallama sürecinde kolayca sınırlıdır ve turp tadı da etkilenecektir. Baharatlı insanları seviyorsanız, üretim sırasında beyaz sirke ve şeker ekleyemez, uygun miktarda biber ve turşu biber koyamaz ve yemek için yaklaşık yarım saat koyabilirsiniz, bu çok uygun ve basittir.

Turp 1’in etkinliği ve rolü 1. Vücudun bağışıklık fonksiyonunu geliştirin: Turp, vücudun bağışıklık fonksiyonunu geliştirmeye yardımcı olan ve hastalık direncini geliştirmeye yardımcı olan C vitamini ve eser elemanı çinko bakımından zengindir; hardal yağı gastrointestinal motiliteyi teşvik edebilir , iştahı artırın ve sindirime yardımcı olun; 3. Besin maddelerinin emilimine yardımcı olun: turptaki amilaz nişastasını, yağını ve tamamen emebilir; 4. anti -kanser ve anti -kanser: turp, lignin içerir, bu Makrofajlar ve yutma kanser hücreleri. Ek olarak, turpta bulunan çeşitli enzimler kanserojen nitriti parçalayabilir ve anti -kanser etkileri olabilir. 5. Yiyecek ve karın distansiyonu, hazımsızlık, zayıf mide, suyu içebilir; bulantı ve kusma, pan -kayma asit suyu, kronik dizanteri, doğranabilir ve kızartılabilir ve çiğnenebilir; kabızlık pişirilebilir; oral ülser; Ağzınızı dövebilirsiniz . 6. Öksürük ve balgam, balı doğramak ve farenks çiğnemek en iyisidir; boğazit, bademcikit, boğuk ses, ses kaybı, zencefil suyu ile meyve suyu alabilirsiniz; burun kanaması, çiğ meyve suyu yapabilir ve biraz sıcak kıyafetler içebilirsiniz, Ayrıca suyu damlamak için suyunu ezebilirsiniz; hemoptiz, kuzu ve yayın balığı ile pişirilmiş; soğuk algınlığı önlemek, pişirebilir.

  Next Article

Batı mavi çiçek kızarmış et