Yoga servikal spondilozu tedavi edebilir mi?

Yorum yapılmamış Share:

Makale Kataloğu 1. Yoga Servikal Spondilozu tedavi edebilir 2. Servikal Spondilozun Yoga Tedavisinin Asanları Nedir? Yoga Yoga Nasıl Uygulanır Servikal Spondiloz Can Can Can Servikal Spondiloz [123?
Yoga servikal spondilozu tedavi edebilir. Yoga yurtdışında tanıtılan bir kampanyadır. Şekillendirme ve diğer yönlerdeki rolü nedeniyle Çin halkı tarafından sevilir. Spor tıbbı perspektifinden bakıldığında, yoganın servikal omurga için belirli faydaları vardır, özellikle genişletilmiş egzersiz, sallama, yatıştırıcı ve yorgun omurga ve boyun, germe bel ve omuzlar gibi bazı hareketler, sadece boyun ve bel yorgunluk kutusunu hafifletmekle kalmayıp Ayrıca karşılık gelen parçaların kaslarını geliştirir ve servikal omurga için koruma sağlar.

Yoganın servikal spondilozu önlemek için belirli faydaları olmasına rağmen, servikal spondilozlu bazı hastalar da yoga ile tedavi amacına ulaşabilir. Ancak yoganın servikal spondilozlu tüm hastalar için uygun olmadığı belirtilmelidir. Özellikle, yogadaki bazı hareketler sadece servikal omurga için iyi değildir, aynı zamanda servikal spondilozlu hastaların durumlarını artırmasına ve hatta felç olmasına neden olabilir! İnternetteki ilgili raporlar, servikal spondilozlu hastaların bir hareketten kaynaklandığını göstermektedir. Yoga hareketi. Akut omurilik yaralanması yüksek paraplejiye yol açar!

2. Yoganın faydaları

2.1, düzenleme fizyolojisini, vücut beslenmesini

yoga, vücudun bir olduğunu vurgular Bütün, her bir parça sağlıklı tutulduğu sürece birkaç parçadan oluşan birkaç bölümden oluşan vücut geliştirilebilir. Yoga uygulayarak, insan fizyolojik fonksiyonları geliştirilebilir ve günlük yorgunluk da yavaşlayabilir. Buna ek olarak, Yoga ayrıca kötü tutumu iyileştirme, kendine güvenin artırma ve çeşitli hastalıkları önleme etkileri vardır.

2.2, Yatıştırıcı Duygular, Dekompresyon ve Besleyici Kalbi

Solunum, meditasyon ve meditasyonu ayarlayarak, insanlar insanları rahatlatabilir. Sonuç olarak gergin duygular da hafife alınabilir. Kalbinizi sakinleştirmek ve iyi bir zihniyet tavsiye etmek istiyorsanız, yoga yapmak isteyebilirsiniz.

2.3, Güzelliği Koşullandırma, Gençliği Tutma

Yoga iç organlara iterek ve çekerek masaj, böylece organların işlevini güçlendirerek ve metabolizmayı hızlandıran insan endokrini düzenleyerek, Yaşlanmayı geciktirmek ve gençliği korumak için herhangi bir yardım var. Buna ek olarak, yoga kısmının ölçüm kısmı yüz kaslarını iyileştirebilir, yüz kırışıklıklarını azaltabilir ve “çekme” etkisini elde edebilir.

3. Yoganın sınıflandırılması

3.1, akış yoga

Akış yoga, batıdan geçen çok popüler bir yoga, bu da harch yoga ve asanga olan, Karışık.

Desen yoga arasındaki bağlantı, insanlara tek bir hedef hissi verir, bu nedenle buna “akış yoga” denir. Vücudu güçlendirmek, egzersiz ve nefes almanın uyumluluğunu ve germe, güç, esneklik, dayanıklılık ve konsantrasyon gibi kapsamlı egzersizi vurgulamak için bulut benzeri proses eylem kombinasyonlarının bir kombinasyonuna sahiptir.

Akış yogasının her hareketiHer bir havanın ve vücudun vücudunun güzelliğini hissetmek için daha uzun bir süre kalın.

Sağlıklı gençler, kilo ve detoks kaybetmek isteyenler, yarım yıldan fazla bir süredir harch yoga yetiştiriciliği için uygundur. Zayıf ve hasta insanların uygulanması önerilmez. Hafif otizmi olanlar için konsantre olmayan insanlar da iyi kondisyon etkileri vardır.

3.2, sıcak yoga

Yüksek sıcaklık yoga veya ısı yoga olarak da bilinen sıcak yoga, yani 38 derece-40 derece yüksek sıcaklık ortamında, yoga.

Yüksek sıcaklık ortamı, omurganın yumuşaklığını artırabilen ve ofis ailesi için uygun olan esnek bir hareket olan 26 germe eyleminden oluşur.

Buna ek olarak, sıcak yoganın yüksek sıcaklık ortamı hızlı bir şekilde terleyebilir, migreni iyileştirmeye, bel ağrısını iyileştirmeye, insanların daha genç hissetmesini ve yaşlanmayı geciktirmesine yardımcı olabilir. Ayrıca nörotrofik kas sistemini doğrudan uyarabilir, böylece ağırlığı azaltabilir.

Servikal Spondilozun Yoga Tedavisinin Asanları Nelerdir 1. Kedi Uzatma Tipi

Uygulayıcı yerde diz çöker, vücudu her iki eliyle destekler, omurga, başını uzatır, başı destekler Yukarı, boyun yukarı yukarı doğru yükselir, aynı zamanda kalçalar yukarı doğru eğilir, nefes verir, göğüs ile göğüs, başın başı, boyun aşağı ve bütünü yapmak için karnın başını sıkar Mümkün olduğunca geri.

Fonksiyon: Bu eylemin uygulanması omurgayı ve çevresindeki kas gruplarını daha esnek hale getirebilir, boyun ve omuz koordinatını çalıştırabilir.

2. Yeni ay tarzı

Uygulayıcı diz çöküyor, uyluklar dikey ve buzağı ve her iki el de vücudun yanına yerleştiriliyor, sağ bacak büyük bir adımdır. ileri ve ayak parmakları güçlü. Her iki eli de sağ ayağın her iki tarafına yerleştirin. Solurken, ellerinizi kulaklarınızla yapıştırın, başınızı başın üstüne doğru uzatın, başınızı arkaya yaslayın, sol ayak bileğinizi alın Sol elinizle, sağ elinizi sağ kulak yönüne uzatın, solun ve restore edin ve sonra diğer tarafın diğer tarafını tekrarlayın. Eylem.

Fonksiyon: Omurgayı gerdirin ve servikal spondilozu önleme amacına ulaşmak için omurga sinirini güçlendirin.

3. Omurga eğri tipi

Uygulayıcı ayakta duran bir duruşta duruyordu, bacaklarını birlikte, kollarınızı başınızın üstünde tutuyordu ve elleri sağ tarafa paralel ve başını takip ediyordu. Vücudunuzu sağa bükün, sağ tarafa dönün, on kez tekrarlayın.

Rol: Servikal spondilozu önlemede rol oynayarak baş, omuz ve servikal omurga gerilmesine yardımcı olur.

Yoga nasıl uygulanır 1. Derin nefes alma ve yatıştırıcı hareketlerin koordinasyon birliği

Nefes yoga tekniklerinin merkezi kısmıdır. Yoga eğitiminin faydalarının anahtarı doğru solunumdur. Derin nefes alma, daha fazla oksijen solun, kandaki hemoglobin miktarını arttır, vücudun vücudunun ihtiyaçlarını beslemek, vücudu beslemek, sağlığı artırmak, daha fazla bulanık gaz, egzoz gazı, vücudu ve zihni artırmak; bağlantı tamamlanmalıdır nefes alarak. Sadece nefes alarak vücudun gerildiğini, sıkılmasını ve tersine çevrildiğini tam olarak hissedebiliriz. Kasları yatıştırarak ve gererek, böyleceDaha büyük kas gerginliği üretmek için egzersize daha fazla kas lifi yer alır.

2. Bağlama, ilgi -düzenleme ve kalbin düzenlenmesi kombinasyonu. Ortada, kasların ve bağların gerilmesini hissedeceksiniz, insan vücut şeklini değiştirebilen kas çizgilerini germeye yardımcı olacaksınız. Daha simetrik ve güzel. Aynı zamanda sessiz sinir etkisi vardır. Uygulamadan sonra yorgunluğu azaltmaya yardımcı olacaktır.Uygulama sürecinde, Yoga ekime dikkat eder, insanları açık bir zihin durumu, ferahlatıcı ruhu ve barışçıl ruh halini yardımcı olabilir, hayatın güvenini artırabilir ve zor ve zor toleransa karşı hoşgörü olabilir.

Previous Article

Yoga bacakları stabilize edebilir mi?

Next Article

Yoga fizyolojik dönemde yoga için kullanılabilir mi?