Co powoduje guzek płuc

Brak komentarzy Share:

1. Jaka jest przyczyna guzków płuc? Czego nie mogę jeść z guzkami płuc?
Większość chorób w ludzkich płucach spowoduje powstawanie guzków. Według podstawowych charakterystyk choroby guzków płuc, etiologię guzków płuc można podzielić na dwa typy: łagodne zmiany i złośliwe zmiany. Uszkodzenia złoża obejmują: kulkę gruźlicy, mobilizacja płuc, bakteryjne ropnie płucne, zapalenie płuc, włókno, błędy płuc, łagodny teratom płuc itp.; Zwłok złośliwy obejmują raka płuc; Przerzutowe złośliwe guza pierwotne piece pieciela , Rak jelita grubego, czerniak, złośliwy guz głowy i szyi itp.
Guzek płuc nie powinien palić, nie pić, unikać jedzenia irytujących pikantnych potraw, takich jak pieprz, pieprz, imbir, czosnek itp. Nie jedz smażonych potraw, nie jedz grilla, gorącego garnka, uważaj, aby nie uważać Jedz zimne napoje lub nie chcę pić zimnej wody. Rozsądna dieta to lekka, a jedzenia nie można zjeść zbyt wiele. Możesz po prostu zjeść więcej lekkich warzyw. Możesz jeść więcej produktów do nawilżenia płuc i kaszlu. Na przykład Sydney, Kiwi, Watermelon, Winter Melon, Loquat, obserwuje wielkość guzków płuc oraz czy występuje nieprawidłowy kaszel i ból w otaczającym układzie węzłów chłonnych, rozsądne badanie, odpowiednie leczenie.

Może być spowodowany długoterminową przewlekłą stymulacją zapalną w płucach, takich jak bakterie lub infekcje wirusowe, które mogą indukować guzki płuc. Może być również spowodowany infekcją płuc przez gruźlicę. Po indukowaniu gruźlicy, po przeprowadzeniu badania CT płuc, zaprezentowany zostanie cień płuc. Jedzenie tabu One, pieprz, powinien zwrócić uwagę na pieprz tabu z guzkami płuc, ponieważ pieprz jest gorący i łatwo jest dodać więcej uszkodzeń płuc podczas jedzenia. itp. Esencja Tabu Foods 2, tytoń i alkohol zwracają uwagę na rzucenie palenia z tą chorobą, ponieważ dym zaostrzy uszkodzenie płuc i wpłynie na odzyskanie choroby. Oprócz papierosów pacjenci z winem również powinni być daleko, ponieważ wino jest silne, a picie zbyt duże spowoduje również pogorszenie chorób guzków płuc. Dlatego tytoń i alkohol są tabu tej choroby, musisz trzymać się z daleka, a nie dotykać. Foods Taboo III. Smażony kurczak, cierpiący na guzki płuc, nie może jeść smażonego kurczaka, ponieważ smażony kurczak należy do smażonego pokarmu, trudno jest strawić. Jedzenie zbyt duże jest zwiększenie obciążenia żołądkowo -jelitowego i wpływać na absorpcję żywieniową organizmu. Gdy podaż żywieniowa organizmu jest niewystarczająca, odzyskanie choroby zostanie opóźnione, a może być nawet stan złego leczenia i nawrotu choroby. Tak więc smażonych potraw nie należy dotykać, trzymaj się z daleka.

Istnieje wiele powodów tworzenia guzków płucnych, które są z grubsza podzielone na zakaźne, odporne, naczyniowe, limficzne, guz, wrodzone i inne. Pacjenci z guzkami płuc powinni zwrócić uwagę na lekką dietę i nie jeść pikantnych potraw.

Istnieje wiele powodów, być może z powodu zakaźnych, odpornych, limficznych, guza, wrodzonych i innych czynników. Nie ma tabu do jedzenia guzków płuc, ale to musi być odpowiednie.
2. Co to jest guzek płuc, jak powstaje guzek płuc?

Rak płuc jest zdrowiem ludzkimJeden z najbardziej szkodliwych nowotworów złośliwych, chociaż przy klinicznym zastosowaniu ukierunkowanej terapii i immunoterapii przeżycie zaawansowanego raka płuc zostało znacznie rozszerzone, ale ogólny pięcioletni wskaźnik przeżycia nadal nie jest optymistyczny. Najbardziej skuteczna metoda raka płuc jest wciąż wcześnie. Odkrycie, wczesna diagnoza i wczesne leczenie. Dlatego wczesne badania przesiewowe CT płuc jest skutecznym sposobem zapobiegania rakowi płuc. Przy popularności CT stwierdzono „reakcję boczną” w przyniesieniu coraz większej liczby guzków płuc. Według statystyk jedna z osób w badaniu fizykalnym klatki piersiowej znaleziono za pomocą guzków płuc, a ponad 90%z nich nie wykonało żadnej wydajności. Diagnoza guzka płuc w raporcie CT przyniosła panikę wielu osobom, co poważnie wpłynęło na jakość życia. W obliczu guzków płuc nasze prawidłowe podejście powinno być naukowo leczone i odwiedzane na czas.

Co to jest guzek płuc?

guzek płuc odnosi się do cienia guzka, który jest w istocie płuc zamiast normalnej tkanki płucnej o średnicy mniejszej niż 3 cm, z czego średnica jest mniejsza niż 1 cm. Wzywamy grudki większe niż 3 cm. Guzek płuc może przejawiać się jako jeden lub wielokrotność. Ponad 80%-90%guzków płuc jest łagodne, takie jak łagodne guzy, zapalenie płuc, gruźlica, deformacja dożylna płucna, stare zmiany itp. Podczas procesu mogą wystąpić złe zmiany.

Co to jest szklane guzki?

Guzki szklane szlifierskie są również nazywane szklanymi szklanymi cieniami, guzkami szklanymi itp., I są nazywane GGO lub GGN w języku angielskim, co pokazuje, że gęstość jest łagodna i łagodna chmurna lekka cień lub cień lub Guzki. Nazywa się to jak matowe szkło na CT. W zależności od tego, czy guzki zawierają stałe składniki, istnieją mieszane guzki szklane szklane i czyste guzki szklane z stałymi składnikami. Według patologicznej natury szlifierki guzki szklane mogą być łagodną zmianą, taką jak zwłóknienie, stan zapalny lub krwawienie itp., Lub rak, taki jak gruczolak atypowy, gruczolakorak in situ lub nowotwory złośliwe, takie jak mikro -infiltrowane adenokarcinak i guzy mikro -infiltrowane wdrożone wdrożone wdrożone wdrożone mikro takie jak mikro -infiltrowane gruczolakorak i gruczolakorak, taki jak mikro -infiltracja gruczolakoraka i rak przenoszący gruczolakoraka itp.

Jakie jest wysokie ryzyko raka płuc?

Guzki o wysokim ryzyku raka płuc mogą być rakiem płuc lub mogą zostać przekształcone w guzki płuc o wyższym ryzyku raka płuc. Jeśli istnieje wiele czynników ryzyka, takich jak długoterminowa historia palenia, historia rodziny płuc i inne narządy w ciele, które wyjaśniają nowotwory złośliwe. Średnica guza wynosi ≥1,5 cm lub średnica wynosi od 0,8-1,5 cm. Guzki o błędnych znakach CT, takie jak ciągnięcie, drobne znaki oskrzeli i pęcherzyki powietrza, gęste ściany mimośrodowe i puste ściany, a niektóre solidne guzki o średnicy większej niż 0,8 cm to guzki o wysokim ryzyku. Guzki o wysokim ryzyku wymagają kompleksowej oceny doświadczonych lekarzy obrazujących, lekarzy oddechowych lub chirurgów klatki piersiowej.

Im większe prawdopodobieństwo, że rak płuc jest rak płuc?

Ta odpowiedź jest ujemna. Liczba guzków płuc nie jest powiązana z rakiem płuc. Zamiast tego jest bardziej prawdopodobne, że przewlekłe zapalenie jest wyświetlane, ale jeśli jest to wiele guzków szklanych szlifierów, należy zwrócić uwagę.

Co powinienem zrobić, jeśli znalazłem guzek płuc?

Po pierwsze, jasne jest, że guzek płuc nie jest równy raka płuc lub wczesnego raka płuc. Nie musi być zbyt niespokojny. Nadmierna panika nie jest pożądana, ale zignorowana. Nadmierna panika może wpływać na funkcje fizjologiczne i immunologiczne oraz wywołać choroby; ignorowanie jej opóźnienia stanu i straci najlepszy czas leczenia. Jeśli okaże się, że guzki płuc powinny wprowadzić do szpitala szczegółowe materiały wideo i historię medyczną, możesz przeprowadzić pewne badania, takie jak szczegółowe badanie fizykalne, markery nowotworowe we krwi, komórki nowotworowe w plwocinie itp. PET/CT można przeprowadzić. Na przykład pacjentów z wysokim ryzykiem można zdiagnozować za pomocą włóknistych luster miednicy i wskazówek CT. Kolejną bronią do diagnozowania płuc jest elektromagnetyczne lusterka oskrzeli. Zasada jest podobna do systemu nawigacyjnego, który prowadzimy. W złożonej sieci oskrzeli płucnej znajduje się dokładnie mały guzek rozmieszczony we wszystkich zakątkach. Oprócz diagnozy może również ona również, może ona również, może ona to Zastosuj się jako diagnoza. Precyzyjne pozycjonowanie przed operacją w celu zmniejszenia zakresu resekcji chirurgicznej. Jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest to, że można ją również ujawnić bezpośrednio na podstawie precyzyjnej nawigacji, aby wielu pacjentów mogło uniknąć cierpienia operacji.

Po szczegółowym badaniu pacjenci mają na ogół cztery opcje:

1. Przegląd krótkoterminowy krótkoterminowy Po doustnych antybiotykach

zapalenie płuc lub typowe zapalenie płuc objawiają się jako wiele guzków płucnych. Wielu pacjentów znika lub znacznie mniejsze po krótkoterminowym leczeniu antybiotykowym. Zwłaszcza po raz pierwszy guzki szklane są znalezione, a antybiotyki są szczególnie ważne.

2. Śledź śledź

Ściśle jak policjant wpatrujący się w podejrzanego. W końcu musisz ustalić dobro drugiej strony poprzez długoterminowe obserwacje. Badanie CT jest Policjant i guzek płuc są podejrzanym. Metodą oceny jest ponowne sprawdzenie CT w ciągu czasu (najlepiej cienką warstwę CT). W przeciwieństwie do poprzedniego CT, rozmiar osądu, gęstość, lokalizacja itp. Zmiana i złośliwe guzki mogą znacznie rosnąć w krótkim termin. Czas trwania konkretnego okresu obserwacji powinien być kompleksowo oceniany na podstawie wyników lekarza i wyników testów zgodnie z wynikami medycznymi i wynikami badania, a guzki o wysokim ryzyku raka płuc powinny skrócić czas obserwacji. Jeśli większość guzków nie dorastała w ciągu dwóch lat, są uważane za łagodne guzki lub niskie złośliwe, ale niektóre guzki, takie jak szklane guzki, powinny wzrosnąć kolejne lata.

3. Resekcja chirurgiczna

Resekcja chirurgiczna jest najlepszą metodą wyleczenia przed złośliwymi sodami płucnymi. W przypadku pacjentów z nowotworami złośliwymi płuc nie można wyraźnie zdiagnozować i wysoce podejrzewać guz złośliwy płuc, leczenie chirurgiczne można rozważyć. ObecniePowszechnie stosowaną formułą chirurgiczną jest resekcja w kształcie klina w płucach torakoskopii, która ma mniej traumy, szybkie leczenie i niewielki wpływ na życie. Z jednej strony pacjenci nie powinni się zbytnio martwić leczeniem chirurgicznym, a z drugiej strony nadal muszą pamiętać, że większość guzków płuc jest łagodna. Nie powodują nadmiernego leczenia z powodu nadmiernego niepokoju.

4. Leczenie dyplomatyczne

w porównaniu z leczeniem chirurgicznym, terapia ablacyjna jest bardziej minimalnie inwazyjna, a diagnoza i leczenie można zakończyć w jednej operacji. Normalna funkcja płuc może jednocześnie może być może Bądź traktowany wieloma guzkami płuc zlokalizowanymi w różnych płatach płuc jednocześnie. Terapię ablacyjną można zakończyć pod kierunkiem elektromagnetycznej bronchoskopii nawigacyjnej lub pod przewodnictwem CT, a także może osiągnąć efekt gojenia wczesnego raka płuc. Jednak resekcja chirurgiczna jest nadal pierwszą metodą wyboru dla większości złośliwych guzków płuc. Następujący pacjenci mogą rozważyć leczenie ablacyjne: 1. Słaba czynność płuc i nie może tolerować leczenia chirurgicznego; 2. Został raz usunięty, a następnie resekcja poważnie wpływa na życie; 3. guzki płucne, operacji nie można usunąć jednocześnie; 4. Pacjenci którzy zbyt boją się operacji i niepokoju.

Ikona: elektromagnetyczna nawigacja tchawicy lustra dokładnie lokalizują guzki płucne, a patologia miejsca biopsji jest wyraźnie ablacją opartą na gruczolakorakie w celu osiągnięcia wpływu lekarstwa.

Jak poprawnie przeglądać recenzję obserwacji?

Jak wspomniano wcześniej, większość guzków jest łagodna, więc odpowiedzi otrzymane przez większość przyjaciół, którzy znaleźli węzły płuc w szpitalu. Kiedy lekarz podjął decyzję o kontynuacji, pokazuje, że ten guzek jest obecnie pewny, ale w praktyce klinicznej stwierdziliśmy, że obserwacja -uprawnienie psychologiczne dla wielu pacjentów i przyjaciół. Wiele osób czeka na następną recenzję. Wyroki, a nawet niektórzy przyjaciele, licząc recenzje codziennie lub pilnie, zostaną poddane przeglądowi wcześniej. W rzeczywistości ta psychologia nie jest pożądana. Pacjenci i przyjaciele powinni zdawać sobie sprawę, że guzek płuc jest ostatecznie udowodnionym zdarzeniem lub wysokim prawdopodobieństwem. Czas kontrolny jest również sformułowany przez lekarza na podstawie cech klinicznych i wideo. To, co należy zrobić w przedziale, to zapomnienie normalnego życia guzka. W przypadku pacjentów, którzy po raz pierwszy odkryli szkła guzki, obserwacja może sprawić, że 40%pacjentów z niepotrzebnej operacji.

Czy jest jakaś energia promieniowania dla CT?

Kontynuacja jest główną metodą zapobiegania i leczenia obecnego guzka płuc, ale pacjenci często mają pacjentów z badaniami CT, głównie z powodu promieniowania CT. Zarówno CT, jak i X -Ray mają promieniowanie X, a CT jest nieco większe niż promieniowanie X, więc podczas ciąży kobiety w ciąży i niemowlęta powinny starać się unikać badań CT lub X. Jednak dorośli na ogół nie mają problemu z inspekcjami (w ciągu 10 razy) rocznie. Pacjenci i przyjaciele powinni dostosować swoją mentalność i współpracować z inspekcją

Różne rodzaje różnych sposobów, jak różne, jak to zrobić Wybierz CT?

CT o niskiej lewej:

Obecne dowody pokazują, że CT o niskiej zawartości Draku jest skutecznym środkiem do badania raka płuc. Główną zaletą jest to, że dawka promieniowania jest niewielka, a jej dawka promieniowania wynosi około 1/4 z Zwykłe CT.

Zwykłe zamiatanie CT:

Zwykłe przemiatanie CT jest obecnie najczęściej stosowanym badaniem CT. Większość odległości szpitali jest wyposażona. Zwykła odległość laminarna z płaską CT jest zwykle dla 8-10 mm . Zarówno CT o niskim poziomie, jak i zwykłe CT są powszechnie stosowane jako badanie ciała. Zaletą jest to, że jest to szybkie kontrola i niskie wymagania sprzętu. Wadą jest to, że odstępy laminarne są zbyt szerokie, co może powodować utratę diagnozy małych guzków.

CT o wysokiej rozdzielczości:

CT o wysokiej rozdzielczości jest CT z mniejszą laminarną. Ogólna odległość warstwy jest mniejsza niż 5 mm. W porównaniu z konwencjonalnym CT, dokładność jest wyższa, a rozdzielczość jest silniejszy. Zobacz małą konstrukcję w płucach, która może być używana jako kolejne guzki płuc, zwłaszcza guzki szklane.

Płucna mała cienka warstwa guzka CT:

Mała cienka warstwa guzka płuc CT jest elementem kontroli specjalnie dla guzka płuc dla działu promieniowania. Rozdzielczość jest wyższa, a gęstość guzka może być Dokładnie ustalone. Trzy -wymiarowa rekonstrukcja może dokładnie zmierzyć objętość guzków, związek z naczyniami krwionośnymi, krawędziami itp., Które sprzyjają osądowi łagodnej. Esencja esencja Jest to obecnie pierwszy wybór guzka płuc.

Zwiększone CT:

Zasadniczo guzek płuc nie musi poprawić badania CT, ale dynamiczne CT wzmocnienia, szczególnie dynamika pewnego poziomu, zwiększa CT do identyfikacji izolacji izolacji. Doświadczeni respiratorzy lub lekarze klatki piersiowej.

PET/CT:

PET/CT może być stosowany do diagnozy guzków stałych o wysokim ryzyku lub częściowych rzeczywistych guzków w raku płuc. Gdy wiele guzków może również dostarczać opinie odniesienia, dla których guzki do tego Wybierz biopsję biopsji, główną zasadą jest to, że komórki nowotworowe mają wyższe spożycie glukozy i metabolizm. Wadą jest to, że cena jest droga i nie zaleca się rutynowej obserwacji jako mały guzek płuc.

Guzek płuc jest uszkodzeniem o średnicy ludzkiego płuc poniżej trzech cm. Bez guzków płuc, gęstość a Gęstość występująca na klatce piersiowej i CT jest guzek płuc. Przyczyna utworzenia guzka płuc jest bardzo skomplikowana. Guzki obejmują głównie zapalenie, infekcję lub przerost, a guzy są podzielone na łagodne guzki płucne i złośliwe guzki płucne. Guzki płuc są przyczynami raka płuc
Powstawanie guzków płuc. 123] 1. Palenie jest głównym powodem. Większość palaczy może znaleźć guzki płuc dla cienkiej warstwy klatki piersiowej, ale ogólnie guzki, ale ogólnie guzki, ale ogólnie guzkiMałe, poniżej 7 mm.
2. Istnieje wielu pacjentów z guzkami płuc bez palenia, zwłaszcza żeńskie, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, gaz na ogonie samochodowym lub oparcie oleju kuchennego.
3. guzek płuc może nie znaleźć przyczyny.
Populacja guzków płuc jest szczególnie duża. Według istniejących danych około 100 milionów ludzi ma guzki płucne. Jednak chociaż dodatnia szybkość guzków płuc wykrytych przez badanie fizykalne wynosi około 25%, ponad 90%guzków płuc jest łagodne. Dlatego jeśli dowiesz się guzków płuc, nie musisz panikować, powinieneś iść do zwykłego szpitala na leczenie

Występowanie guzków płucnych i wielu czynników jest powiązanych. Jeśli guzek guzka Występuje, jeśli wystąpi infekcja, spowoduje również guzki płuc. Ropień Luo, choroba pasożytnicza, sferyczne zapalenie płuc itp. Spowoduje guzki płucne.

Guzek płuc odnosi się do nazwy obrazu płuc z cieniami, gdy płuca jest ct. Zasadniczo guzki płucne, które są mniejsze niż sześć mm, są łagodne i prawdopodobnie pozostanie z powodu z powodu z powodu spowodowania tego, że pozostanie z powodu zapalenie i pozostań. trochę cienia tkanki miękkiej.
3. Co to jest guzek płuc? Co powoduje guzki? Czy należy to tak traktować? Dziękuję! Skrzyżowanie
Koncepcja guzka płuc jest obrazem, wskazującym, że w płucach jest coś, ale natura tej rzeczy jest dobra lub zła, to nie wiesz, potrzebujesz diagnozy patologicznej. Jeśli martwisz się lub w obrazowaniu, możesz przeprowadzić diagnozę patogenną lub podjąć patologiczną diagnozę lustra włókna lub dermatycznie. Jeśli naprawdę masz pewność, możesz sprawdzić obraz za 3 miesiące.

Istnieje wiele powodów tworzenia guzków płuc, jak następuje:
1. Palenie, najważniejszy powód, większość osób, które palą, może znaleźć guzki płuc w cienkiej warstwie z warstwy z powodu Guzki są w klatce piersiowej, ale ogólnie guzki są stosunkowo małe, poniżej 7 mm.
2. Istnieje wielu pacjentów z guzkami płuc bez palenia, zwłaszcza żeńskie, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, gaz na ogonie samochodowym lub oparcie oleju kuchennego.
3. guzek płuc może nie znaleźć przyczyny.
Populacja guzków płuc jest szczególnie duża. Według istniejących danych około 100 milionów ludzi ma guzki płucne. Jednak chociaż dodatnia szybkość guzków płuc wykrytych przez badanie fizykalne wynosi około 25%, ponad 90%guzków płuc jest łagodne. Dlatego jeśli dowiesz się guzków płuc, nie musisz panikować, powinieneś iść do zwykłego szpitala na leczenie.
4. Jakie są przyczyny guzków płuc?
Guzek płuc powinien być spowodowany zapaleniem płuc podczas przeziębienia. Jednak guzki płucne powinny być również spowodowane rozrostem guzów lub płuc i gruźlicy. Zaleca się udać się do szpitala w celu dalszego badania, a można go zdiagnozować przez przebicie płuc. Często są kaszel piersi. Istnieją również sugestie spowodowane stanem zapalnym. Powinny jeść lżejsze w zwykłych czasach i zakazać palenia i alkoholu.

Guzek płuc powinien być spowodowany zapaleniem płuc podczas przeziębienia. aleGuzki płucne powinny być również spowodowane rozrostem guzów lub płuc i gruźlicy. Zaleca się udać się do szpitala w celu dalszego badania, a można go zdiagnozować przez przebicie płuc. Często są kaszel piersi. Istnieją również sugestie spowodowane stanem zapalnym. Powinny jeść lżejsze w zwykłych czasach i zakazać palenia i alkoholu.

Przyczyna guzka płuc jest niejasna. Obserwacje infekcji (takie jak bakterie, wirusy, mycoplazma, grzyby itp.) Nie zostały zakończone bez dokładnego. Badania czynników genetycznych nie zostały potwierdzone. W ostatnich latach niektórzy autorzy stwierdzili, że dodatni wskaźnik DNA DNA w chorobach guzkowych osiągnął 50%technologii PCR. Dlatego proponuje się, aby choroba guzka była wynikiem gałęzi do tkanki, ale wiele eksperymentów tego nie potwierdziło tego argument.

Dane pokazują, że sarkoidoza jest chorobą ziarnistości wielosystemowej i wielu organów, która jest nieznana. Już 80%do 90%.

Guzki płuc są dystrybuowane na świecie. Występowanie rodzin europejskich i amerykańskich ma wysoką częstość występowania. Narody wschodnie są rzadkie i występują częściej w wieku od 20 do 40 lat.

Rozszerzone informacje:

Prognozy choroby:

Jest to związane ze stanem choroby guzka. Osoby z ostrym początkiem, po leczeniu lub złagodzeniu prognozy jest lepsze; przewlekła przeprowadzała seksualność, atakując wiele narządów, powodując uszkodzenie funkcjonalne i szerokie prognozy szerokiego zwłóknienia lub ostrej infekcji.

Przyczyna śmierci jest często spowodowana pierwotną chorobą serca lub naruszeniami mięśnia sercowego i mózgu. Doniesiono, że 34%przypadków w pięcioletnim obserwacji całkowicie odzyskało, 30%ulepszyło się, a 20%pozostaje niezmienione. Choroby i zgony stanowiły 8%.

Źródło danych odniesienia: guzek Encyklopedia Baidu

Previous Article

Jak rozcieńczyć tłuszcz na brzuchu, 4 ruchy niszczą mały brzuch

Next Article

Jak mogę jeść za dużo, kiedy jem za dużo?