Co to jest guzek na płucach

Brak komentarzy Share:

1. Jaka jest choroba na płucach?
Analiza stanu:
Zakładane guzki na płucach mogą być zapaleniem, rozrostem lub guzami. Wzmocnienie CT sprzyja identyfikacji i eliminowaniu nowotworów złośliwych
Opinie: Małe guzki na płucach mogą to zapalenie, rozrost lub guzy. Wzmocnienie CT sprzyja identyfikacji i eliminowaniu nowotworów złośliwych
2. Na co zwrócić uwagę w płucach
pacjentów z podsumowaniem płuc, powinno zwrócić uwagę na zwykłe szpitale w regularnych szpitalach lub obserwowanie, podążanie za. guzka płuc Jeśli po guzkach płuc następuje następujące zmiany z następującymi zmianami, rozważ bardziej łagodne guzki płucne: zewnętrzne charakterystyki zmiany w krótkim okresie są oczywiste, nie ma liścia ani liści bardzo głębokości, krawędzie stać się lekkim lub zamazanym, a gęstość jest jednolita lub zanika. Gdy gęstość nie wzrasta, zmiana jest zmniejszona lub znika. Zmiana gwałtownie wzrasta, a czas wzrostu wynosi mniej niż 15 dni. Solidne zmiany guzka są nadal stabilne przez ponad dwa lata.
Jeśli guzek płuc ma następujące zmiany w obserwacji, rozważ bardziej błędne guzki płuc: 1. Zwiększony średnica, podwójny czas spełnia zasady wzrostu guza; 2. Stabilne lub powiększone zmiany i rzeczywiste składniki; Po trzecie Zmiana jest zmniejszona, ale rzeczywiste składniki lub stałe składniki rosną.
Zapobieganie chorobie, to znaczy chcemy podjąć pewne środki zapobiegawcze przed rakiem płuc. Nazywamy tego rodzaju środki jako pierwszą zapobieganie na poziomie. Jakie są pierwsze? Pierwszym z nich jest zabranianie palenia, a nie ssania drugiego miejsca. -Drugą kategorią jest próba zmniejszenia wdychania zanieczyszczenia powietrza i ochrona środowiska; trzecia kategoria to zapobieganie zawodu. Noszenie maski, aby uniknąć pewnej szkody w zawodzie; zapobiec raka płuc.

Nauk o zdrowiu jest tylko dla odniesienia

Obecnie istnieje guzek płuc. W tej chwili konieczne jest dalsze zbadanie charakteru określonych guzków. Zgodnie z wynikami kontroli przeprowadza się dalsze leczenie w ukierunkowanym. Wówczas może być spowodowane stanem zapalnym lub może być spowodowane guzami. Dlatego to, co musisz zrobić obecnie, musi być łączone i oceniane klinicznie.

Analiza stanu: Choroba guzkowa płuc była kiedyś znana jako sinoma, która jest nieznaną nieprawidłową chorobą odpowiedzi. Zmiany patologiczne są zmieniane na ziarniniak bez Qianqi, który może atakować wszystkie narządy całego ciała, ale bardziej gromadzą węzły chłonne, płuca, wątrobę, śledzionę i skórę itp. Opinie: Sugestie: Rozsądna dieta, bogate żywienie, mogą być Odpowiednio uzupełnione przez niektóre witaminy odpowiednio zawierają żywność białkową o wysokiej jakości. Można brać ogórek morski lub żywność o wysokim białka.
3. Co jest nie tak z podsumowaniem płuc
1. Musisz obserwować regularnie. W przypadku małych guzków jest to guzek o średnicy u003c5 mm. Musisz regularnie obserwować. Wczesna obserwacja, tak jest, tak jest Zalecane do regularnego przeglądu przez 3-6 miesięcy. Po regularnym przeglądzie, jeśli guzki nie zmieniły się znacząco, po trzech latach obserwacji zaleca się przeprowadzenie regularnego przeglądu przez 6-12 miesięcy;
2. Podczas procesu obserwacji stwierdzono, że guzki zostały znacznie powiększone lub nastąpiła błędna wydajność. Na przykład istnieją oczywiste podziały, które są znacznie zwiększone w składnikach stałych lub przyjemnych cechach, takich jak opłucna itp. Zaleca się aktywne leczenie chirurgiczne. Obecnie chirurgiczne leczenie guzków jest ogólnie stosowane w stosunkowo dużych szpitalach centralnych. Dlatego uraz jest stosunkowo niewielki, powrót do zdrowia po operacji jest stosunkowo szybki, a długoterminowy efekt prognozowania jest lepszy. Podobnie jak podsumowująca przyczyna wczesnego raka płuc, wskaźnik przeżycia na pięć lat w długim okresie, całkowity wskaźnik przeżycia jest stosunkowo wysoki, około 80%, zwłaszcza proliferacja przerostu podobnego do gruczolaka podobnego do gruczolaka. Te pięć lat przeżycia jest stosunkowo wyższy, około 95%, a nawet 100%.

Istnieje wiele rodzajów przewlekłego stanu zapalnego, guzy itp. Potrzebuje dalszego badania. Pacjenci z rakiem piersi powinni wystrzegać się, czy rak piersi jest przerzucony do płuc.
4. Jakie są przyczyny podsumowania płuc

Analiza stanu: Witaj! Istnieją małe guzki na płucach, które można zobaczyć w starych zmianach zakażonych gruźlicą, a także można je zobaczyć w chorobach takich jak rak płuc i pneumokonioza. Wytyczne: Zaleca się łączenie objawów klinicznych i sprawdzania z powiązanymi laboratoriami, takimi jak klatka piersiowa X -Ray, testy PPD, testy logo nowotworów itp., Aby usunąć diagnozę i przeprowadzić ukierunkowane leczenie.

Hello, płuca to
małe guzki
, obawiam się, że jest to spowodowane
przewlekłym zapaleniem płuc
Stare zmiany utworzone po reakcjach niepożądanych lub po odzyskaniu przewlekłej gruźlicy. Brak innego dyskomfortu lub nieprawidłowych objawów, tymczasowo
. Nie martw się
. Wykonuj dobrą robotę, codzienne strojenie i regularne przegląd.

Previous Article

Jak zrobić czerwone pieczone ryby?

Next Article

Istnieją zasady dynamicznej i statycznej kombinacji tradycyjnego ruchu medycyny chińskiej